#011 – Współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem

Współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem jest ważnym aspektem pracy w Scrumie. W tym odcinku wskazujemy, dlaczego brak współpracy może być problemem oraz podsuwamy konkretne przykłady, jak może wyglądać modelowa współpraca tych dwóch ról.

Zobacz wersję wideo

W ramach materiałów dodatkowych, zachęcamy do przeczytania artykuł na blogu Jacka, w którym dzieli się swoim doświadczeniem, jak w praktyce może wyglądać współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem.

Jeśli odcinek Ci się podobał, koniecznie podziel się nim z innymi osobami, które Twoim zdaniem mogą go potrzebować.

Daj nam znać co sądzisz o samym odcinku:

Chcemy usprawniać podcast z każdym kolejnym odcinkiem, więc podpowiedz nam, jakie kolejne aspekty naszego produktu możemy rozwinąć, a których obecnie Tobie brakuje.

Mamy sporo pomysłów na to, co jeszcze moglibyśmy nagrać, ale jesteśmy bardzo otwarci na Twoją sugestię – przekaż nam hasło albo temat, o którym moglibyśmy opowiadać w kolejnych odcinkach.5 Replies to “#011 – Współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem”

  1. Dominika

    Dzięki za ten podcast, daliście mi nim dużą wartość – był on dla mnie przyczyną do głębokiej refleksji siebie jako SMa we współpracy z różnymi PO. Podpisuję się pod tym, co mówicie – jeśli SM i PO nie idą w 1 kierunku, to skutkiem jest konkretne marnotrawstwo czasu, energii całego zespołu. Właściwie odnosi się to do każdej pary ról – Zespołu Deweloperskiego i PO, Zespołu Scrumowego i managera. Dobrze, gdy obie strony mają szansę to dostrzec, że tkwią w takiej sytuacji i są na te wnioski otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteśmy też tutaj

Podcast od kuchni. Tak nagrywamy dla Ciebie!

Jacek Wieczorek i Kuba Szczepanik
scenariusz do nagrania podcastu
Jacek Wieczorek Kuba Szczepanik podcast

Opinie naszych słuchaczy.

„To jest to! Ekstremalnie dobra dawka potrzebnej wiedzy. Część podcastów otwiera oczy, część porządkuje wiedzę. Polecam!”

„Mimo iż nie jestem bardzo związany z agilem/scrumem, jakieś doświadczenia z nim miałem („retrożale” ;), to bardzo przyjemnie się Panów słucha. Duża i bardzo konkretna dawka wiedzy, bez przynudzania, widać „napracowanie” przy każdym odcinku, jakość ścieżki audio na poziomie, całość w odbiorze sprawia profesjonalne wrażenie. Życzę obu prowadzącym sił do kontunuowania tego (nie)małego dzieła. :)”.

„Takich podcastów nam potrzeba!”

Oceń Podcast. Kliknij poniżej.

Apple Podcast logo
logo stitcher
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial