#011 – Współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem

Współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem jest ważnym aspektem pracy w Scrumie. W tym odcinku wskazujemy, dlaczego brak współpracy może być problemem oraz podsuwamy konkretne przykłady, jak może wyglądać modelowa współpraca tych dwóch ról.

W ramach materiałów dodatkowych, zachęcamy do przeczytania artykuł na blogu Jacka, w którym dzieli się swoim doświadczeniem, jak w praktyce może wyglądać współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem.

Jeśli odcinek Ci się podobał, koniecznie podziel się nim z innymi osobami, które Twoim zdaniem mogą go potrzebować.

Daj nam znać co sądzisz o samym odcinku:

Chcemy usprawniać podcast z każdym kolejnym odcinkiem, więc podpowiedz nam, jakie kolejne aspekty naszego produktu możemy rozwinąć, a których obecnie Tobie brakuje.

Mamy sporo pomysłów na to, co jeszcze moglibyśmy nagrać, ale jesteśmy bardzo otwarci na Twoją sugestię – przekaż nam hasło albo temat, o którym moglibyśmy opowiadać w kolejnych odcinkach.5 Replies to “#011 – Współpraca Scrum Mastera z Product Ownerem”

  1. Dominika

    Dzięki za ten podcast, daliście mi nim dużą wartość – był on dla mnie przyczyną do głębokiej refleksji siebie jako SMa we współpracy z różnymi PO. Podpisuję się pod tym, co mówicie – jeśli SM i PO nie idą w 1 kierunku, to skutkiem jest konkretne marnotrawstwo czasu, energii całego zespołu. Właściwie odnosi się to do każdej pary ról – Zespołu Deweloperskiego i PO, Zespołu Scrumowego i managera. Dobrze, gdy obie strony mają szansę to dostrzec, że tkwią w takiej sytuacji i są na te wnioski otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *