Poznaj nas
Właśnie jesteś na stronie podcastu „Porządny Agile” prowadzonego przez duet: Kubę Szczepanika i Jacka Wieczorka. W luźny i nieformalny sposób rozmawiamy o tym, jak pracować zwinnie i jak robić to porządnie. Jeśli chcesz, abyśmy poruszyli w naszych rozmowach konkretny temat, napisz na adres e-mail:
kontakt [at] porzadnyagile.pl
Kim jesteśmy?
Znamy się już od 2011 roku. Nasza znajomość zaowocowała założeniem portalu Agile247.pl oraz firmy consultingowej 202procent.pl. Pomogliśmy łącznie setkom zespołów zwinnych i kilkudziesięciu firmom w byciu bardziej zwinnymi organizacjami. Jesteśmy prelegentami na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Razem poświęciliśmy kilka tysięcy godzin na szkolenia zespołów scrumowych. Nasza praca stała się naszą pasją. Czerpiemy z niej ogromną satysfakcję. Ponad teorią zawsze stawiamy praktykę.
Kuba Szczepanik
Jacek Wieczorek
Jestem konsultantem zwinności, doradcą w inicjatywie 202procent.pl i certyfikowanym Scrum Masterem. Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Swoją ścieżkę kariery zacząłem w 2009 roku w Grupie Allegro. Wspierałem tam transformację na scruma w zespołach rozwijających Allegro.pl, Agito.pl, PayU oraz zespoły kanbanowe. Przez 3,5 roku propagowałem wykorzystanie Agile w mBanku, koordynując zespoły scrumowe. Wprowadziłem zwinne podejście do rozwoju produktu. Jestem fascynatem zmian, które pojawiają się po wprowadzeniu Agile. Prywatnie mąż, ojciec i miłośnik uprawiania swojego ogrodu.
Jestem autorem książki „Labirynty scruma”, Agile Coachem oraz konsultantem w 202procent.pl. Prowadzę blog jacekwieczorek.pl. Pomagam organizacjom przekształcać się w miejsca, w których w efektywny sposób wytwarzane są wartościowe produkty. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT w różnych rolach: programisty, project managera, Scrum Mastera, Agile Coacha, C-level managera. Były to start-upy, średnie firmy oraz duże korporacje działające w zróżnicowanych modelach biznesowych (polskie: Grupa Allegro, PayU, STX Next; brytyjskie, niemieckie i amerykańskie). Pracowałem z kilkudziesięcioma zespołami scrumowymi w firmach od 50 do 1000+ osób.
Chętnie zostaniemy gośćmi w Twoim podcaście!
Mamy za sobą ponad 90 nagrań naszych odcinków i kilka wizyt jako goście w innych podcastach. Jako goście, gospodarze i prelegenci branżowych konferencji, możemy wnieść do Twojej rozmowy nasze doświadczenie sceniczne poprzeplatane ciekawymi anegdotami z życia prawdziwych zwinnych organizacji. Nagrywamy na profesjonalnym sprzęcie (mikrofony Rode Podcaster, kamery 4k, całe potrzebne zaplecze software typu Audacity czy OBS) i podchodzimy poważnie do przygotowania odcinka na temat, który Cię interesuje. Jeśli chcesz nagrać razem z nami (lub jednym z nas) odcinek swojego podcastu – napisz na adres: