O nas

Właśnie jesteś na stronie podcastu “Porządny Agile” prowadzoną przez duet: Kubę Szczepanika i Jacka Wieczorka.  W luźny i nieformalny sposób rozmawiamy o tym, jak pracować zwinnie i jak robić to porządnie. Jeśli chcesz, abyśmy poruszyli w naszych rozmowach konkretny temat napisz na adres e-mail:

kontakt [at] porzadnyagile.pl​

 

Kim jesteśmy?

Znamy się już od 2011 roku. Nasza znajomość zaowocowała założeniem portalu Agile247.pl oraz firmy consultingowej 202procent.pl. Pomogliśmy łącznie ponad stu zespołom zwinnym i kilkudziesięciu firmom w byciu bardziej zwinnymi organizacjami”. Jesteśmy prelegentami na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Razem poświęciliśmy kilka tysięcy godzin na szkolenia zespołów scrumowych. Nasza praca stała się naszą pasją. Czerpiemy z niej ogromną satysfakcję. Ponad teorię stawiamy zawsze na praktykę.

Kuba Szczepanik

Jacek Wieczorek

Jestem konsultantem zwinności, doradcą w inicjatywie 202procent.pl i certyfikowanym Scrum Masterem. Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Swoją ścieżkę kariery zacząłem w 2009 roku w Grupie Allegro. Wspierałem tam transformację na scruma w zespołach rozwijających Allegro.pl, Agito.pl, PayU oraz zespoły kanbanowe. Przez 3,5 roku propagowałem wykorzystanie Agile w mBanku, koordynując zespoły scrumowe. Wprowadziłem zwinne podejście do rozwoju produktu. Jestem fascynatem zmian, które pojawiają się po wprowadzeniu Agile. Prywatnie mąż, ojciec i miłośnik uprawiania swojego ogrodu.

Jestem autorem książki „Labirynty scruma”, Agile Coachem oraz konsultantem w 202procent.pl. Prowadzę bloga agilecoaching.pl. Pomagam organizacjom przekształcać się w miejsca, w których w efektywny sposób wytwarzane są wartościowe produkty. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT w różnych rolach: programista, project manager, Scrum Master, Agile Coach, C-level manager. Były to startupy, średnie firmy oraz duże korporacje działające w zróżnicowanych modelach biznesowych (polskie: Grupa Allegro, PayU, STX Next; brytyjskie, niemieckie i amerykańskie). Pracowałem z kilkudziesięcioma zespołami scrumowymi w firmach od 50 do 1000+ osób.

kontakt [at] porzadnyagile.pl

Social Media