Retro nie usprawnia Twojego zespołu? 🤔 Sprawdź nasz webinar, jak robić porządną Retrospektywę 🔥

Warsztaty "Porządny Agile"

2-dniowe warsztaty poszerzające i pogłębiające treści z podcastu.

 

Prowadzący: Jacek Wieczorek oraz Kuba Szczepanik

 

Termin: 7-8 listopada 2019

 

Lokalizacja: Poznań, Concordia Design

O warsztatach

“Robić agile” to przestrzegać mechaniki, narzędzi i podążać za konkretną metodą. Z kolei, aby “być zwinnym”, trzeba o wiele więcej. Bez zmiany sposobu myślenia, zejścia do absolutnie podstawowych wartości oraz wyrobienia sobie nowych nawyków i oduczenia się starych, trudno spodziewać się spektakularnych efektów.
Jacek Wieczorek i Kuba Szczepanik
Jacek Wieczorek i Kuba Szczepanik
autorzy podcastu "Porządny Agile"

Jak to zrobimy?

W autorskim warsztacie skupimy się na eksploracji tego podejścia, zapraszając grupę w podróż dalszą niż cytowanie manifestu agile, omawianie ról w Scrumie i operowanie na przykładach zwinności wyłącznie z branży IT. Uczestnicy w serii sprawdzonych i unikalnych ćwiczeń poczują czym jest agile na własnej skórze, dzięki czemu będą umieli przenieść ten sposób myślenia do swoich projektów, zespołów czy całych organizacji, niezależnie od branży i specyfiki działania.

Jakie tematy poruszymy na warsztatach?

Dla kogo stworzyliśmy warsztaty?

Twoja rola

  • Scrum Master
  • Agile Coach
  • Lider zespołów zwinnych

Twoja wiedza

  • Znasz już podstawy teoretyczne agile i Scruma.
  • Masz praktyczne doświadczenie w pracy zwinnej. 
  • Chcesz rozwijać swoje kompetencje w obszarze metod zwinnych.

Co zyskasz po ukończeniu warsztatów?



Czym warsztaty "Porządny Agile" wyróżniają się od innych?

Kto poprowadzi warsztaty "Porządny Agile"?

Kuba Szczepanik

Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Jestem konsultantem i doradcą, który czerpie w swoich działaniach z doświadczenia wprowadzania Scruma w Allegro i inicjowania zwinnej transformacji w mBanku. Łączę też perspektywy Kierownika Projektów, Scrum Mastera, Agile Coacha i menedżera zespołów, ponieważ pracowałem kolejno we wszystkich tych funkcjach. Lubię to, że mogę pogodzić poprawę efektywności biznesu z tworzeniem lepszego środowiska pracy dla pracowników. Jestem współzałożycielem i autorem na największym polskim portalu o zwinności agile247.pl, wspólnie z Jackiem Wieczorkiem nagrywam podcast “Porządny Agile” a także przekazuję swoje przemyślenia na blogu kubaszczepanik.pl . Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem na konferencjach branżowych i spotkaniach społeczności lokalnych.

Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek

Dołączam do organizacji i pomagam im przekształcać się w miejsca, w których w efektywny sposób tworzone są wartościowe produkty. Wierzę, że w każdej firmie istnieje potencjał, pozwalający dostarczać więcej wartości w krótszym czasie. W branży IT funkcjonuję od 2003 roku. Przez te kilkanaście lat nabrałem doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), wspierając zarówno tworzenie produktów cyfrowych, jak i fizycznych. Jestem autorem książki “Labirynty Scruma”, wraz z Kubą Szczepanikiem nagrywam podcast "Porządny agile", współtworzę portal agile247.pl oraz prowadzę bloga agilecoaching.pl. Od kilku lat jestem współwłaścicielem firmy konsultingowej 202 Procent.

Co mówią słuchacze o naszym podcaście?

Jacek Wieczorek i Kuba Szczepanik

"To co robicie jest potrzebne, bowiem na dziś jesteście swego rodzaju autorytetem – punktem odniesienia"
- anonimowy słuchacz

"Robicie dobrą robotę!"
- Krzysiek

"Uwielbiam Was czytać, teraz mogę też posłuchać"
- Ania

"To super móc Was posłuchać, w szczególności że nie jest to mowa o teorii tylko praktyce"
- Martyna

Co mówią klienci o naszej pracy?

"Jacek jest świetnym coachem (niezależnie od Agile’a) i to od razu „zaklikalo”, czyli prowokuje ciągle sytuacje uczące, zamiast generować gotowe rozwiązania, bądź sięgać do skarbnicy "bo tak się to robi”."
Jan Matulewicz
Jan Matulewicz — Managing Director, Cybercom, Łódź
"Nadal pozostaję pod dużym wrażeniem warsztatu pracy Kuby w zakresie jego zdolności komunikacyjnych, efektywnego wykorzystania czasu i roztaczanej przez niego charyzmy."
Szymon Trzebiatowski
Projekty Strategiczne, Volkswagen Poznań
"Od początku pracy w organizacji stara się zrozumieć charakterystykę firmy, tak aby przykłady były zrozumiałe przez współpracowników. Kuba potrafi spojrzeć na organizację z szerszej perspektywy, wskazując miejsca do wdrożenia metodyk zwinnych poza IT."
Magdalena Berezowska
ex-Kierownik działu Projektów i rozwoju biznesu, BEST S.A.
"Ogromne wsparcie i wskazówki, na jakie mogliśmy liczyć na każdym etapie, wyznaczyło nam kierunek do przeprowadzania zmian w organizacji. Jacka doświadczenie pozwoliło na uniknięcie wielu problemów, a także stworzenie konkretnego planu działania"
Robert Cichocki
Dyrektor IT, KRD BIG S.A. Wrocław

Jakie tematy poruszymy?

Agenda wydarzenia będzie opierać się na naszym wspólnym, budowanym latami doświadczeniu w pracy w zwinnych środowiskach.

 

Tematy, które dotychczas poruszaliśmy w podcaście “Porządny Agile”, chcemy przenieść na format warsztatu, gdzie zaprosimy uczestników do wspólnej dyskusji oraz doświadczania tego, jak może wyglądać porządnie realizowana zwinność w praktyce.

Jak przygotować się do warsztatów?

Jak przekonać swojego przełożonego?

Przed rozmową z szefem zastanów się:

Podczas rozmowy z szefem:

Zacznij od wspomnienia dotychczasowych osiągnięć w swojej roli Wspomnij swoją chęć brania większej odpowiedzialności i ciągłego rozwoju

Opisz:

Jeśli decyzja szefa nie jest natychmiastowa, ustal termin decyzji i warunki, jakie muszą być dodatkowo spełnione by ją uzyskać.

Najczęściej uczestnicy naszych warsztatów korzystają z finansowania z budżetu szkoleniowego w swojej organizacji. W tym akapicie podpowiemy Tobie jak przekonać swojego szefa i uzyskać zgodę na udział w naszym wydarzeniu.

 

Jeśli możemy zrobić coś jako prowadzący warsztaty, by pomóc Tobie wziąć udział – daj nam znać, postaramy się pomóc.

 

Cena warsztatów

Cena „Early Bird” 1999 zł netto (+ VAT)

Do 21 października 2019

Cena regularna 2398 zł netto (+ VAT)

Od 21 października 2019

 

Jest to premierowe szkolenie, cena kolejnych edycji może być wyższa.

 

Promocyjna cena „Early Bird” obowiązuje jeszcze przez:

motionmailapp.com

Gwarancja

Jesteśmy przekonani, że warsztaty będą intensywnym doświadczeniem rozwojowym, z unikalną możliwością zagłębienia się w zaawansowane tematy związane ze zwinnością, z rozwiązaniami możliwymi do zaaplikowania do realnych zespołów.

Jeśli jednak nie spełnimy Twoich oczekiwań, uzyskasz zwrot 80% kosztu warsztatu, jeżeli po warsztatach nie będziesz zadowolona/y.

Po prostu daj nam znać o przyczynach niezadowolenia a my bez żadnych dodatkowych komplikacji zwrócimy Ci 80% wpłaconej kwoty za szkolenie. Bez żadnych gwiazdek.

Lokalizacja i termin


Poznań


7-8 listopada 2019


Godziny 9:00 – 17:00

Concordia Design

ul. Zwierzyniecka 3

Formularz zapisu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial