#005 – Porządna Retrospektywa Sprintu

Jeśli mielibyśmy robić tylko jedno wydarzenie scrumowe w zespole, robilibyśmy Retrospektywę Sprintu. W tym odcinku podcastu definiujemy czym jest porządna retrospektywa i jak może wyglądać jej właściwa struktura oraz przestrzegamy przed kilkoma niedociągnięciami, jakie często spotykamy.

Materiały i techniki, o których m.in. wspominamy w nagraniu:

Jeśli odcinek Ci się podobał, koniecznie podziel się nim z innymi osobami, które Twoim zdaniem mogą go potrzebować. Zdecydowanie czujemy, że nie wyczerpaliśmy wątku Retrospektyw i planujemy kolejny odcinek z dodatkowymi treściami na ich temat – jeśli są jakieś problemy, jakie napotykasz w trakcie retro, masz jakąś fajną obserwację albo dobrą praktykę, którą sugerujesz innym Scrum Masterom i Agile Coachom, daj koniecznie znać w komentarzu albo mailowo, spróbujemy dodać te rzeczy do następnego odcinka.

Daj nam znać co sądzisz o samym odcinku:

Chcemy usprawniać podcast z każdym kolejnym odcinkiem, więc podpowiedz nam, jakie niedoskonałości Twoim zdaniem powinniśmy poprawić.

Mamy sporo pomysłów na to, co jeszcze moglibyśmy nagrać, ale jesteśmy bardzo otwarci na Twoją sugestię – przekaż nam hasło albo temat, o którym moglibyśmy opowiadać w kolejnych odcinkach.


5 Replies to “#005 – Porządna Retrospektywa Sprintu”

  1. Jacek Durlik

    Cześć.
    A kiedy Wy sprawdzacie realizację akcji z poprzedniego retro?
    Niby to część backlogu i w sumie inkrementu powinna być, czyli review, jednak często ten element jest pomijany i zespoły ciągle rzucają się na nowe dane, nowe akcje bez domknięcia poprzednich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Media